Po svetovej premiére novej generácie hatchbacku Astra v septembri Opel predstavil netrpezlivo očakávanú verziu kombi, úplne novú Astru Sports Tourer. Novinka bude k dispozícii s dvomi úrovňami plug-in hybridného pohonu, čím sa stane prvým elektrifikovaným kombi nemeckej automobilky.

Okrem elektrického pohonu bude Astra Sports Tourer k dispozícii s benzínovým a naftovým variantom s výkonom od 80 kW (110 k) do 96 kW (130 k). Plug-in hybrid má 165 kW (225 k). Súčasťou štandardnej výbavy bude šesťstupňová manuálna prevodovka, no ak by niekomu nebola práve po chuti, je k dispozícii 8-stupňový automat. 

Opel Astra Sports Tourer.
Zdroj: Stellantis

Čo sa týka vlastností Astry Sports Tourer, tie sú rovnaké ako pri hatchbacku. Vzhľad určuje charakteristický dizajn nosa a LED svietidlá. K dispozícii je tiež najnovšia verzia adaptívnych svetlometov Intelli-Lux LED Pixel s technológiou tieňovania. Tento systém pochádza z vlajkových lodí Insignia a Grandland. Z päťdverového modelu prebralo kombi aj brzdové svetlá, ktoré vertikálne rozdeľujú výstupnú hranu strechy, ako aj horizontálne zadné svetlá. 
 
Veľký krok vpred urobil aj interiér. Plne digitálny Pure Panel human-machine-interface (HMI) ponúka zákazníkom intuitívny zážitok. Ovládanie prebieha cez extra široký dotykový displej, rovnako ako na vašom smartfóne. Dôležité nastavenia, ako napríklad ovládanie klimatizácie, je stále možné zvoliť priamo pomocou niekoľkých tlačidiel. Nie sú potrebné ani káble, pretože novú generáciu multimediálneho informačno-zábavného systému a systémov konektivity je možné pripojiť prostredníctvom mobilu k bezdrôtovým službám Apple CarPlay a Android Auto.

Opel Astra Sports Tourer.
Zdroj: Stellantis

Kratšie, no priestrannejšie

Základ novej platformy Emp2, ktorú má spoločnú aj s vynoveným Peugeotom 308, zaručuje kombíku priaznivý pomer medzi vonkajšími rozmermi a vnútorným priestorom. Sports Tourer je dlhý 4,64 metra s rázvorom 272 centimetrov. Rázvor sa teda v porovnaní s hatchbackom zväčšil o 57 mm, ale celé auto je o 60 mm kratšie ako predchádzajúci sériový kombík bez zníženia dostupného priestoru. Batožinový priestor v skutočnosti ponúka variabilnú kapacitu od 608 do 1 634 litrov s dvoma zvláštnosťami. Minimálna výška nakladacej hrany je iba 600 mm. 

Nová Astra Sports Tourer s „Intelli-Space“ môže uľahčiť život aj v prípade defektu pneumatiky. Súprava na opravu pneumatík a lekárnička našli svoje miesto v šikovných priehradkách pod podlahou, do ktorých sa dostanete z batožinového priestoru alebo zo zadných sedadiel. To znamená, že sú dostupné bez toho, aby ste museli úplne vypratať kufor. Samozrejmosťou je automatické otváranie a zatváranie dverí batožinového priestoru pohybom nohy pod zadným nárazníkom.