Elektrický sedan Porsche

Novinky Prvé elektrické Porsche príde v roku 2019

Foto: Porsche

23.3. 2018 12:35 Automobilka chce elektromobilom stanoviť nové štandardy, v čerstvej várke materiálov môžeme vidieť jeho skelet i skompletizované prototypy.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Zuffenhausen onedlho prelomí ďalšie tabu. Značka kedysi vyrábajúca výhradne benzínové športiaky pripravuje svoj prvý elektromobil. V mnohom bude vychádzať z konceptu Mission E, ktorý dostal nedávno aj univerzálnejšiu podobu. Tá sa možno taktiež objaví v obchodoch. Jej osud je zatiaľ otázny, no sedan príde už v roku 2019.

Porsche ukázalo na fotkách skelet chystaného elektrického sedanu
Porsche ukázalo na fotkách skelet chystaného elektrického sedanu
Zdroj: Porsche

Týmto termínom myslí nemecká automobilka pravdepodobne uvedenie do obchodov, svetovú premiéru si elektrické Porsche asi odbije ešte do najbližších Vianoc. O vozidle zatiaľ veľa detailov nevieme. V čerstvej várke oficiálnych materiálov však môžeme vidieť nielen jeho skelet, ale tiež skompletizované prototypy s otvoreným predným batožinovým priestorom.

Fotografie ukazujú aj LED svetlá, línie nárazníkov, mnoholúčové kolesá či zásuvku slúžiacu na dobíjanie batérie. Jej kapacitu nepoznáme. Koncept však disponoval akumulátorom postačujúcim na dojazd vyše 500 kilometrov, sériový model by na tom mal byť podobne. Očakávať môžeme tiež výnimočné dynamické schopnosti. Porsche chce týmto vozidlom stanoviť nové štandardy, podľa jej slov bude najšportovejším a technologicky najsofistikovanejším produktom vo svojej kategórii.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia