Nemecký Auto Bild odhalil doteraz tajné informácie o druhej generácii Volkswagenu Amarok. Tá by sa mala začať vyrábať v roku 2022 a prekvapí i poteší hneď v niekoľkých ohľadoch. Už dávno je známe, že novinka bude zdieľať platformu s Fordom Ranger, na čo možno zarytí fanúšikovia VW pozerajú cez prsty, no v skutočnosti z toho nemecký pick-up môže vyťažiť.

Ranger je vo všeobecnosti často označovaný za najlepší pracovný pick-up v Európe a svoju dominanciu nedávno potvrdil aj príchodom verzie Raptor, ktorá konkurenciu trhá v zuboch svojou dynamikou, no najmä jazdnými vlastnosťami. Podľa nemeckého Auto Bildu by sme v budúcnosti mohli v podobnej fazóne vidieť i Amarok, konkrétne jeho druhú generáciu. Tá by si od Fordu mala zobrať kompletnú techniku špičkovej verzie a niesť označenie Amarok R. Podľa súčasných informácií sa tu ráta s uplatnením biturbo vznetového štvorvalca, ktorý Raptor poháňa i dnes.

Zdieľanie techniky bude logicky prebiehať aj mimo špičkovej verzie a to by opäť malo priniesť benefit pre Volkswagen. Prvá generácia Amaroku síce patrila na špičku segmentu, no tak bola nastavená aj jej cenovka. Druhé vydanie by už malo vďaka úspore nákladov pri zdieľanom výboji byť schopné cenovou hladinou agresívnejšie konkurovať i pick-upom, ku ktorým sa z finančného hľadiska Amarok doteraz ani len nepriblížil.

Čo sa dizajnu týka, na nemeckej vizualizácii je Amarok zobrazený s úplne novou prednou časťou, ktorá je výrazne agresívnejšia. Áno, ide síce iba o náčrt grafika, no ten má spravidla dobré informácie a tak je pravdepodobné, že ani toto stvárnenie druhej generácie nemeckého pick-upu nemá ďaleko od reality. Napokon, Amarok s rokom výroby 2022 by mal byť inšpirovaný americkým SUV Volkswagen Atlas a to tento render spĺňa.