VinFast si chce ukrojiť kúsok z trhu elektrických vozidiel a tak rozširuje svoje rady o dve nové elektrické SUV. Značka je dcérskou spoločnosťou najväčšieho vietnamského konglomerátu Vingroup a aktuálne predáva aj modely so spaľovacími motormi, no myslí pritom o krok dopredu. Ak chcú uspieť na starom kontinente v dlhodobom meradle, musia vkročiť do sveta elektrifikácie. Pred príchodom do viacerých krajín Európy sa zamerajú predovšetkým na francúzsky, nemecký a holandský trh, s cieľom navýšiť predaje a zisky. 

VinFast.
Zdroj: VinFast

Plánované inteligentné elektrické SUV s názvom VFe35 a VFe36 majú doraziť na trhy v marci roku 2022. Modely sa budú vyrábať vo Vietname. „Skutočnosť, že vlády Európy a Severnej Ameriky oznámili plány zákazu predaja automobilov so spaľovacím motorom je pre VinFast perfektnou príležitosťou na dobytie globálneho trhu,“ uviedol generálny riaditeľ Thi Thanh Hai.

VinFast.
Zdroj: VinFast

Budú mať vozidlá úspech? Začiatkom tohto roka vytvoril prvý elektrický model VinFast VF e34 vo Vietname rekord s viac ako 25 000 predobjednávkami krátko po uvedení na trh. Uvidíme, ako to pôjde v Európe, keďže sieť elektrických SUV sa neustále rozrastá a hlavnú úlohu pri výbere hrá dojazd a suma za nové vozidlo. Zavážiť by mohla práve cena, ktorá zatiaľ nie je známa.