BMW už pred časom predstavilo rad M3 Touring, superrýchle a neobyčajne výkonné kombi. Bavori používajú označenie "Touring" pre všetky svoje praktické modely už 50 rokov, teraz upravili model radu 3 s týmto prívlastkom a dožičili mu prvky vyšľachtené pod taktovou divízie M. Auto Bild si ho už mal možnosť vyskúšať na vlastnej koži.

Pod kapotou kombi pracuje výkonný šesťvalec ladený na 375 kW (510 k), ktorý mu umožňuje dosiahnuť maximálnu rýchlosť 280 km/h. Vozidlo má zosilnenú a spevnenú karosériu a jeho systém odpruženia je navrhnutý pre náročné nasadenie. Pohon všetkých kolies štandardne kladie dôraz na zadnú nápravu. Stačí jedno tlačidlo a zo stabilného kombi sa stane perfektný nástroj driftéra.

Vrcholný Touring dokáže šprintovať z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy a z 80 na 120 km/h za 2,7 sekundy. Vozidlo je vybavené aj špičkovým karbón-keramickým brzdovým systémom, ktorý dokáže auto zastaviť z rýchlosti 100 km/h na menej ako 33 metroch. M3 Touring váži nezanedbateľných 1 850 kilogramov, no napriek svojej hmotnosti sa ovláda s ľahkosťou.

Novinka cenou začína na sume mierne nad hranicou 100 000 eur a svoju pozíciu má medzi modelmi M3 Sedan a M4 Coupé. Za maximálnu úroveň športových jazdných vlastností si musíte priplatiť. Dosiahnete ju len s balíkom M Race Track, ktorý stojí ďalších bezmála 16 000 eur. Tento paket obsahuje už spomínané karbón-keramické brzdy, škrupinové sedadlá a niekoľko ďalších prvkov.

POZRITE SI M3 TOURING VO VEĽKEJ GALÉRII, KLIKNITE SEM

Jazda s M3 Touring je mimoriadnou skúsenosťou. Vozidlo je rýchle, agilné a poskytuje vynikajúci zážitok zo šoférovania. V každom jednom géne tu cítiť, že toto auto je navrhnuté s cieľom podávať čo najlepšie výkony. Veľmi ľahko zabudnete, že šoférujete kombi. Hodí sa najmä na jazdu po pretekárskej trati, jeho preplňovaný šesťvalec produkuje krútiaci moment 600 Nm, čo mu umožňuje rýchlo akcelerovať zo zákrut. Predná časť vozidla je nádherne tuhá, kombi sa v prípade potreby vie spoliehať viac na pohon predných ako zadných kolies, no nedotáčavosť tu rozhodne nehrozí.

BMW M3 Touring je ultra rýchle a výkonné kombi, ktoré ponúka jedinečný zážitok z jazdy. Vozidlo má famózny motor, fantastický podvozok a systém pohonu všetkých kolies, ktorý kladie dôraz na zadné kolesá. Toto kombi je skvelé auto pre jazdu na kľukatých cestách. Skutočne naplno si ho však dokážete vychutnať iba na okruhu.

Anketa: Ktoré M-ko by ste uprednostnili vy?

Mohlo by vás zaujímať: