Novinky Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby

Foto: Ford

19.1. 14:00 Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy americkej automobilky Ford v Európe sú podľa jej závodnej rady čiastočne spôsobené nesprávnymi rozhodnutiami vedenia firmy. Manažment nezachytil aktuálny trend vo vývoji, napríklad jeho smerovanie k terénnym vozidlám SUV. Firma má aj zlú vnútornú štruktúru. Preto sa prijatie niektorých dôležitých rozhodnutí oneskorilo. Pre DPA to povedal predseda závodnej rady Martin Henning.

Dodal, že sa napísalo priveľa správ a uskutočnilo sa aj veľa nepotrebných mítingov, ktorými sa stratilo dosť pracovného času. Akcie sa stali pre firmu brzdou. Ten sa dal využiť oveľa lepšie. Ford Europe má okolo 50 000 zamestnancov. Z nich takmer polovica pracuje v Nemecku.

Americká dcéra Forda v Európe sa dostala pod tlak. Vlaňajšie hospodárenie skončilo so stratou. Nedávno jej vedenie oznámilo, že svoje európske podnikanie od základu zreformuje. Zatiaľ sa všeobecne hovorí o znížení počtu pracovníkov. Konkrétne číslo sa spresní po rokovaní manažmentu so závodnou radou. Presný počet prepustených bude známy v lete.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia