Novinky Privítajte Opel Crossland X - „terénnu“ náhradu za Merivu

19.1. 2017 7:00 Pri facelifte Mokky sa Opel rozhodol, že nové modely s terénnymi ambíciami dostanú prívlastok „X".

Nemecká značka sa rozhodla ich MPV Opel Meriva nahradiť crossoverom menom Crossland X. Nie je to však čisto výtvor nemeckej automobilky.

Pri facelifte Mokky sa Opel rozhodol, že nové modely s terénnymi ambíciami dostanú prívlastok „X". No a vzhľadom na klesajúci záujem o MPV je pochopiteľné, že sa z Merivy čoskoro stane crossover menom Crossland X. Informácií je zatiaľ relatívne málo, no toto zatiaľ (vrátane vzhľadu) vieme.

 
Privítajte Opel Crossland X - „terénnu“ náhradu za Merivu
 Opel Crossland X

Podľa automobilky bude model súperiť s autami ako Renault Captur či Peugeot 2008. S Peugeotom je model prepojený viac ako si myslíte - zdieľa totiž platformu s nasledujúcimi generáciami modelu 2008 a s Citroenom C3 Picasso. Údajne sa dočkáme aj spoločných motorov, no o tých zatiaľ Opel neprezradil nič.

 
Privítajte Opel Crossland X - „terénnu“ náhradu za Merivu
 Opel Crossland X

Crossland X bude využívať výlučne predný náhon a je o 70 mm nižší ako Mokka X. Silnou stránkou má byť priestor pre pasažierov a 410 litrový kufor. Vo zozname prvkov výbav nájdete aj infotainment systém s podporou Android Auto a Apple CarPlay, panoramatickú strechu, panoramatickú parkovaciu kameru, parkovací asistent, autonómne brzdenie, upozornenie pred opustením pruhu, rozpoznávanie dopravných značiek či kontrolu jazdného pruhu.

 
Privítajte Opel Crossland X - „terénnu“ náhradu za Merivu
 Opel Crossland X

Na jeseň sa máme dočkať aj väčšieho brata Crosslandu meno Grandland X, ktorého súperom má byť Seat Ateca či Škoda Kodiaq a samotný Crossland sa objaví v lete tohto roka.

Zdroj: daniel krnáč

Video

Diskusia