Novinky Privítajte nový Opel Insignia. Teraz ako Grand Sport

7.12. 2016 7:00 Doterajšia Insignia začala kedysi malú dizajnovú revolúciou Oplu.

Opel ukázal novú generáciu modelu Insignia. Čo všetko okrem nového prívlastku Grand Sport prináša?

Po ôsmich rokoch na trhu sa ju však už patrilo nahradiť druhou generáciou a dočkali sme sa práve teraz.

 
Privítajte nový Opel Insignia. Teraz ako Grand Sport
 Opel Insignia 2017 resp. jej dvojička Vauxhall Insignia

Spolu s novou generáciou sa zmenil aj názov - už to nie je len Insignia ale Insignia Grand Sport (lebo všetko dnes musí byť Grand alebo Sport alebo aloe vera...). Vzhľad novej Insignie je inšpirovaný konceptom Monza predstaveným v roku 2013. Okno bolo zo zadných dverí predĺžené až na C stĺpik a oba previsy sú teraz kratšie.

Najnovšia Insignia využíva novú modulárnu platformu E2, vďaka ktorej môže byť (v závislosti od verzie) až o 175 kilogramov ľahšia, a aerodynamický odpor karosérie má hodnotu 0,26. Aj vďaka streche nižšej o 29 mm. Rozchod vpredu aj vzadu stúpol o 11 mm a vďaka o úctyhodných 92 mm väčšiemu rázvoru pribudne cestujúcim vzadu priestor na nohy. Batožinový priestor bude mať objem 490 litrov.

 
Privítajte nový Opel Insignia. Teraz ako Grand Sport
Inetriér Opel Insignia 2017

Interiér, hlavne stredová konzola, sú veľmi podobné menšej Astre. To znamená, že kvantum tlačidiel je preč a nahradil ho jeden dotykový displej s pár tlačidlami. Poloha za volantom je teraz o 3 centimetre nižšia, čo je potešujúca správa pre športovejších vodičov.

Čo sa výbavy týka, nájdete tu okrem iného IntelliLux LED maticové svetlá s 32 segmentami (dvojnásobok oproti Astre), udržiavanie v jazdnom pruhu, head-up displej či vyhrievanie zadných sedadiel.

 
Privítajte nový Opel Insignia. Teraz ako Grand Sport
 Opel Insignia 2017

K motorom sa zatiaľ Opel nevyjadril. Vieme však, že sa v ponuke objaví nový osemstupňový automat a pohon všetkých kolies. Ponuka agregátov však bude zrejme inšpirovaná Oplom Astra. To zrejme znamená benzínové motory 1,4 Turbo, 1,6 Turbo a naftové motory 1,6 CDTI a 2,0 CDTI. Najvýkonnejšia verzia OPC dostane zrejme preplňovaný benzínový štvorvalec 2,0 Turbo.

Hoci nastaviteľný podvozok FlexRide z Astry zmizol, nová Insignia si ho zachováva.

Verejnosť sa bude môcť novou Insignou pokochať v marci na autosalóne v Ženeve. V budúcnosti sa s ňou budete môcť stretnúť aj pod menami Buick Verano, Vauxhall Insignia či Holden Commodore.

Zdroj: daniel krnáč

Video

Diskusia