Mercedes-Benz triedy S je už dlhé roky vnímaný ako technologický etalón svojej triedy. Bez preháňania možno povedať, že keď na trh dorazí nová generácia, posunie ho vždy na novú úroveň a na dlhé roky určí štandardy i pre menej luxusné automobily. To nás, zdá sa, čaká aj tentokrát. Mercedes-Benz totiž prezradil čo-to o technologickej stránke tohto vozidla. Je sa na čo tešiť.

Technológie Mercedesu-Benz triedy S.
Technológie Mercedesu-Benz triedy S.
Zdroj: Mercedes-Benz

V prvom rade považujeme za dobré a dôležité, že sa Stuttgart začína zaoberať otázkou kyberbezpečnosti vo vozidle, ktoré je neustále online. Aby ste mohli pristupovať k rôznym pokročilým funkciám automobilu, budete sa musieť preukázať pomocou biometrie - S Klasse už totiž bude zabezpečená rozpoznávaním odtlačkov prstov, tváre a dokonca i hlasu. 

Na základe autentifikácie jednotlivých používateľov automobilu potom Mercedes bude vedieť prispôsobiť nastavenia vozidla ich preferenciám. Celkovo si bude pamätať až sedem profilov, ktoré sú navyše po novom uložené v cloude, takže nebudú viazané na konkrétne vozidlo, ale budete ich mať k dispozícii v ktoromkoľvek Mercedese.

Technológie Mercedesu-Benz triedy S.
Technológie Mercedesu-Benz triedy S.
Zdroj: Mercedes-Benz

Medzigeneračne sa vylepší nielen zabezpečenie vozidla, ale aj komunikácia s ním. Tomu by mal pomôcť napríklad ergonomicky vhodnejšie umiestnený dotykový displej s orientáciou na výšku, ktorý bude poskytovať i haptickú odozvu na dotyk, teda bude patriť medzi tzv. taktilné obrazovky. Špičkové bude i jeho zobrazenie, o ktoré by sa v najvyššej výbave mala starať OLED technológia.