Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia (na snímke) obnovila od pondelka 18. mája 2020 výrobu vo všetkých svojich prevádzkach v nitrianskom závode. Potvrdila to manažérka pre firemné vzťahy Miroslava Remenárová. Výroba v závode bola prerušená od 20. marca. V závode zostali pracovať len vybrané tímy zabezpečujúce výrobu vozidla Land Rover Defender a tie, ktoré boli určené na zabezpečenie nevyhnutných prevádzkových činností. FOTO TASR - Henrich Mišovič
TASR
TASR

Novinky Jaguar Land Rover postupne obnovuje výrobu vo všetkých závodoch

Foto: Henrich Mišovič

21.5. 10:00 Joint venture závod spoločnosti Jaguar Land Rover v čínskom Changshu vyrába od polovice februára.

Spoločnosť Jaguar Land Rover postupne obnovuje výrobu vo svojich fabrikách po celom svete. V závode v Nitre sa rozbehla prevádzka všetkých technológií od pondelka (18.5.). Po dvojmesačnom prerušení výroby v ňom pokračuje produkcia vozidiel Land Rover Defender a Land Rover Discovery, potvrdila manažérka pre firemné vzťahy Miroslava Remenárová. Závod po znovuobnovení všetkých technológií funguje v jednozmennej prevádzke a nábeh výroby bude postupný. Novým režimom firma reaguje na prijaté opatrenia na ochranu zdravia zamestnancov.

Joint venture závod spoločnosti Jaguar Land Rover v čínskom Changshu vyrába od polovice februára. "Minulý týždeň sa spustila výroba motorov Ingenium v britskom Wolverhamptone, v pondelok sme okrem Nitry obnovili výrobu aj v závodoch v Solihulle a rakúskom Grazi. Obnovenie výroby v Halewoode očakávame od 8. júna a v Brazílii od 15. júna," informovala Remenárová.

Od 18. mája automobilka vyrába Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Velar, Land Rover Defender, Land Rover Discovery, Jaguar F-PACE, E-PACE a I-PACE. "Zaznamenávame oživenie dopytu v Číne, kde sa zákazníci postupne vracajú do showroomov," skonštatovala Remenárová. Spoločnosť podľa jej slov robí všetko pre to, aby boli automobily pre zákazníkov dodané včas. "Predajcovia sú pripravení byť zákazníkom k dispozícii v maximálnej možnej a dostupnej miere. Dve tretiny showroomov na svete sú však z dôvodu pandémie stále uzavreté," povedala Remenárová.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia