Elektromobil Škoda Enyaq iV bude lacnejší, v mnohých prípadoch cenou dokonca  výrazne podlezie aj Kodiaq. Na Slovensko totiž prichádza nový variant Škoda Enyaq iV 50, ktorý bude tvoriť základ ponuky. Plne elektrický model sa v štandarde ponúka v prevedení Studio a disponuje elektromotorom umiestneným vzadu s výkonom 109 kW (148 k) a batériou s kapacitou 55 kWh, vďaka ktorým si zákazníci budú môcť užiť dojazd až 362 kilometrov na jedno nabitie podľa normy WLTP. Cena modelu Enyaq iV 50 štartuje od 34 590 eur s DPH.

V základnej výbave modelu Enyaq iV 50 zákazníci dostanú interiér v prevedení Studio s látkovým poťahom sedadiel, dvojramenný multifunkčný kožený volant, 18-palcové disky s krytmi Andromeda, technologickú výbavu v podobe asistentov Front Assist (ochrana chodcov s núdzovým brzdením), Lane Assist (asistent udržiavania v jazdných pruhoch), rozpoznávanie dopravných značiek či digitálnu asistentku Lauru. Základný Enyaq iV tiež ponúkne LED hlavné svetlomety spolu s LED zadnými svetlami, tempomat, 10” infotainment systém s dotykovým displejom, dvojicou USB-C konektorov a 5,3” virtuálnym kokpitom. 

O komfort na palube sa postará automatická dvojzónová klimatizácia, podpora funkcie Smartlink, Bluetooth, štvorica reproduktorov či bezkľúčové štartovanie. V základnej výbave tiež nechýba podpora spojenia s aplikáciou Škoda Connect s ponukou vzdialených služieb (nastavenie klimatizácie, nabíjania, vyhľadanie vozidla či diaľkové zamykanie). Novinku je možné objednať už od dnešného dňa.

Škoda zároveň prostredníctvom svojich partnerov ponúka možnosť zakúpiť si domáci Škoda wallbox pre jednotlivcov i skupiny. Tieto riešenia urýchlia nabíjanie elektromobilov a spravia ich používanie komfortným. Začínajú pritom na cene 556 eur s DPH (variant pre jednotlivca), pokročilejšiu verziu smart Škoda wallboxu pre viac používateľov je možné zakúpiť od 795 eur s DPH. Škoda tiež uvádza, že pracuje na univerzálnej karte a aplikácii Powerpass (Android, iOs), ktorá bude dostupná v čase, kedy dorazia prvé modely Enyaq iV na Slovensko. Táto univerzálna roamingová služba bude slúžiť zákazníkovi na sprístupnenie väčšiny nabíjacích staníc doma, ako aj takmer 150-tisíc nabíjacích staníc po celej Európe.