Nedávno sme písali o prípade vodiča Porsche v Dánsku, ktorý kvôli veľkému prekročeniu rýchlosti išiel rýchlejšie ako 200 kilometrov za hodinu na úseku s obmedzenou rýchlosťou 110 kilometrov za hodinu (km/h ) - skončil vo väzení a auto (vlastnené kamarátom) polícia zaistila a jednoducho predala. Peniaze z predaja išli do štátnej kasy.

O podobnom zákone sa uvažuje aj v Rakúsku. Auto bude zabavené na dva týždne, ak vodič v meste prekročí maximálnu povolenú rýchlosť 50 km/h o 60 km/h a na diaľnici maximálnu 130-tku o 70 km/h. Podmienky sú tak prísnejšie ako v Dánsku, kde je auto zabavené pri prekročení rýchlosti až o 100 % alebo pri prekročení rýchlosti o 200 km/hod.

Ak vodič v Rakúsku takýto priestupok zopakuje viackrát, auto môže byť trvalo zabavené štátom a následne predané v dražbe. to by malo byť podľa ministerky dopravy Leonory Gewesslerovej kľúčovým opatrením pre vodičov, ktorí často prekračujú rýchlosť. Podľa jej názoru pôjde o prísne, no nevyhnutné opatrenia na zvýšenie bezpečnosti na rakúskych cestách.

Mohlo by vás zaujímať: