ilustračná snímka

Novinky Prepad predaja áut v Británii sa spomalil

Foto: Dreamstime

6.11. 2018 15:00 Prepad predaja nových vozidiel v Británii pokračuje, tempo sa však spomalilo. Trojpercentný pokles v októbri je oveľa menší než vyše 20-percentný septembrový pád

Počet predaných áut v Británii zaznamenal pokles aj v októbri, rozsah poklesu sa však v porovnaní s vývojom v septembri výrazne spomalil. Uviedlo to britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

V októbri sa v Británii predalo 153 599 áut. To je o 2,9 percenta menej než v rovnakom mesiaci minulého roka. Pokles o necelé tri percentá je však v porovnaní s vývojom v septembri, keď medziročný pokles predstavoval 20,5 percenta, výrazným zlepšením. Dôvodom prepadu predaja o vyše pätinu v septembri boli problémy automobiliek s prechodom na nové pravidlá v oblasti testovania emisií.

Za 10 mesiacov roka predaj v medziročnom porovnaní klesol o vyše sedem percent. Za január až október sa v Británii predalo 2,064 milióna áut, čo je o 7,2 percenta menej. V porovnaní s deväťmesačným medziročným poklesom o 7,5 percenta to znamená určité zmiernenie poklesu, podľa SMMT je to však len minimálne zlepšenie vývoja.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia