Vo štvrtok sa začína podujatie Renault eWays, na ktoré francúzska automobilka lákala už začiatkom mesiaca. Vopred preň avizovala dvojicu noviniek. V rámci akcie zameranej na bezemisnú mobilitu chce ukázať zatiaľ nepomenovaný koncept batériového hatchbacku i lacný elektromobil dcérskej značky Dacia v sériovej forme. Duo debutantov aktuálne prichádza na krátkych videách.

Vozidlo nesúce logo materskej firmy v spote predvádza svoju prednú časť, ktorá základnými tvarmi evokuje štúdiu Morphoz pripravenú pre zrušený ženevský autosalón. Evidentne bude obsahovať množstvo samostatných diód schopných vytvárať grafické motívy. Základom novinky má byť modulárna platforma CMF-EV, na ktorej je postavený aj koncernový súrodenec Nissan Ariya.

O zástupcovi rumunskej dcéry toho vieme viac. Malé elektrické SUV si ponechá označenie Spring, ktoré mal už na jar predstavený koncept. Od neho sa produkčný model nemá výrazne líšiť. V upútavke toho o sebe neprezrádza veľa, viditeľné sú akurát diódové denné svetlá a obrysy nabíjacej stanice.

Záhadou zostávajú technické parametre. Predstavu o nich nám síce dáva východiskový Renault City K-ZE predávaný v Číne, od neho sa však variant postavený pre Európu bude nepochybne vo viacerých ohľadoch líšiť. Aj pre prísnejšie normy ponesie vyššiu cenu. Dacia napriek tomu vopred avizovala, že jej produkt sa stane najlacnejším elektromobilom na starom kontinente. Premiéra dvojice sa odohrá už o pár dní.