Najmodernejší interiér

V ústredí moderného interiéru nového modelu Sportage sa nachádza zakrivený dotykový displej a detailne prepracované otvory klimatizácie so športovým nádychom. Zakrivený displej plynule prechádza celou prednou časťou interiéru a opticky zväčšuje kokpit na šírku aj do hĺbky. 12,3-palcová dotyková obrazovka s pokročilým integrovaným ovládaním funguje ako centrálny nervový systém, pomocou ktorého môžu vodič a spolujazdec ovládať systémy konektivity a jednotlivé funkcie vozidla.

Kia Sportage piatej generácie.
Zdroj: Kia

Oba systémy boli vytvorené s dôrazom na jednoduchosť používania a intuitívnosť. 12,3-palcový prístrojový panel využíva technológiu displeja z tekutých kryštálov s tenkým filmom s tranzistormi, ktorý ponúka detailný a jasný obraz. Vďaka pokročilým a bezpečným komunikačným technológiám dokáže nový model Sportage nahrávať aktualizácie softvéru a máp prostredníctvom bezdrôtových technológií.

Softvérové riešenia zamerané na konektivitu použité v novom európskom modeli Sportage umožňujú používateľom spojiť sa s vozidlom na diaľku pomocou aplikácie Kia Connect pre smartfóny. Táto interaktívna a jednoducho použiteľná technológia poskytuje používateľom prístup k základným funkciám vozidla ako Kia Live Services, online navigácia, online rozpoznávanie hlasu a integrácia kalendára zo smartfónu. Aplikácia Kia Connect umožňuje používateľom jedným kliknutím skontrolovať, či je vozidlo uzamknuté, či sú okná zatvorené, a kde bolo vozidlo naposledy zaparkované.

Kia Sportage piatej generácie.
Zdroj: Kia

 Ergonomicky tvarovaná stredová konzola je umiestnená tak, aby bola bez problémov dosiahnuteľná pre vodiča aj spolujazdca. Okrem toho, že obsahuje úložný priestor, držiaky na nápoje a tlačidlá z mäkčeného plastu umiestnené na vyvýšenej časti konzoly v blízkosti elektronického voliča prevodovky, umožňuje aj konfiguráciu funkcií vozidla. Schránka na nabíjanie smartfónu poskytuje vysokorýchlostné bezdrôtové nabíjanie s výkonom 15 W.

Kia Sportage piatej generácie.
Zdroj: Kia

Inteligentný vnútorný priestor európskeho modelu Sportage v sebe kombinuje praktickosť, funkčnosť a všestrannosť vďaka kompaktnému rázvoru 2 680 mm a šírke 1 865 mm, dĺžke 4 515 mm a výške 1 645 mm. Model Sportage pre európsky trh ponúka pasažierom vzadu 996 mm priestoru na nohy a 998 mm priestoru nad hlavou. Kapacita batožinového priestoru je solídnych 591 litrov (podľa metodiky VDA), ktorými vozidlo bez problémov konkuruje aj rodinným kombi. Pre dosiahnutie maximálnej praktickosti sú zadné sedadlá sklápateľné v pomere 40:20:40, pričom po ich sklopení vznikne batožinový priestor s objemom 1 780 litrov. Vynikajúci priestorový zvuk v novom modeli Sportage si môžu pasažieri vychutnať vďaka prémiovému zvukovému systému Harman Kardon. Sportage pre európsky trh je tiež ponúkaný v športovejšej a dynamickejšej verzii GT-Line.