Spoločnosť Kia Europe predstavila model Sportage navrhnutý špeciálne pre európsky trh. Zahraničnú verziu sme poznali už niekoľko týždňov, tá sa však u nás predávať nebude. Aké sú špecifiká európskeho variantu?

Kia Sportage piatej generácie.
Zdroj: Kia

Pri pohľade spredu si na novom modeli Sportage na prvý pohľad všimnete precízne a jemné detaily čiernej masky karosérie, ktorá dominuje celej prednej časti vozidla. Geometrický vzor masky chladiča spája hlavné prvky prednej časti nového modelu Sportage a dotvára tak jeho vzhľad. Mriežka spája modernú charakteristickú masku chladiča v tvare tigrieho nosa s výraznými futuristickými diódami LED v tvare bumerangu (denné svetlá), ktoré zase vytvárajú pevné hraničné čiary pre nápadné predné svetlá LED Matrix, známe tiež pod označením “Systém inteligentných predných svetiel”. Tie zatiaľ v Európe nemal žiadny iný model automobilky.

Kia Sportage piatej generácie.
Zdroj: Kia

Novinka sa po prvýkrát bude dodávať aj s čiernou strechou, ktorá ešte viac zvýrazní netradičnú konštrukciu C-stĺpika. Pridaním chrómovanej linky okien, ktorá sa elegantne stáča okolo zadného okna nového modelu Sportage, vzniklo prepojenie so zadným spojlerom.

Európsky model Sportage vás na ceste určite upúta aj vďaka mohutnej zošikmenej zadnej časti plynule prechádzajúcej do zadných svetiel, ktorých tvar bol zvolený tak, aby vytvárali dojem, že sa zarezávajú do karosérie. Zadné svetlá sú prepojené tenkým dizajnovým prvkom, vďaka ktorému nový model Sportage vyzerá širší. V závislosti od špecifikácie a modelu jazdí nový Sportage na 17-, 18- alebo 19-palcových kolesách, pri ktorých si môžete vybrať spomedzi šiestich typov dizajnu, farieb a povrchových úprav.