Ilustračná snímka

Novinky Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Foto: TASR

15.12. 2018 10:00 Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.

Koncern Volkswagen (VW) vyexpedoval v novembri do autopredajní 940 800 vozidiel. Medziročne bol jeho výsledok horší o 5,4 percenta. Vedenie VW o tom informovalo v piatok. Uviedlo, že slabší výsledok ovplyvnil nižší záujem zákazníkov o nové automobily predovšetkým v Číne.

Na nepriaznivom trende sa už druhý mesiac po sebe prejavuje aj neisté východisko z pokračujúceho obchodného sporu medzi Spojenými štátmi a Čínou. Vývoz áut VW do USA klesol medziročne o 7,3 percenta na 399 500.

Expedícia vozidiel koncernu za 11 mesiacov tohto roka zostáva medziročne v pluse o 1,8 percenta. Na trh ich dodal 9,92 milióna. Podľa analytikov je reálne, že VW si tento rok vytvorí nový rekord v produkcii automobilov.

Zo všetkých závodov Volkswagenu dosiahla v novembri najhorší výsledok automobilka Audi. Na trh dodala 132 700 vozidiel. Medziročne ich bolo menej o 16,7 percenta. Za 11 mesiacov tohto roka je jej výkon v porovnaní s vlaňajškom slabší o 2,4 percenta. Jej brány opustilo 1,66 milióna vozidiel.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia