Ilustračná snímka
TASR
TASR

Novinky Predaj nových automobilov vo Veľkej Británii v októbri opäť klesol

Foto: Torsten Dettlaff na Pexels

7.11. 6:51 Odbyt áut s alternatívnym pohonom sa aj v októbri zvýšil, a to na 14 231. Ich podiel na ostrovnom trhu tak dosiahol rekordných 9,9 %, uviedlo SMMT.

Londýn 5. novembra (TASR) - Predaj nových áut v Británii v októbri opäť klesol. Dôvodom bolo najmä strmé zníženie dopytu po autách zo strany domácností, a to o 13 %, v dôsledku ekonomickej a politickej neistoty. Británia sa totiž pripravuje na predčasné voľby, ktoré ovplyvnia podobu brexitu. Uviedlo to v utorok britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Podľa údajov SMMT úrady v Spojenom kráľovstve zaregistrovali v októbri 143 251 nových vozidiel. To bolo o 6,7 % menej ako pred rokom v októbri 2018, keď sa v krajine predalo 153 599 áut.

Ale odbyt áut s alternatívnym pohonom sa aj v októbri zvýšil, a to na 14 231. Ich podiel na ostrovnom trhu tak dosiahol rekordných 9,9 %, uviedlo SMMT.

"Rast predaja vozidiel s alternatívnym pohonom je veľmi vítaný a ukazuje na stúpajúci záujem zákazníkov o tieto nové technológie," uviedol generálny riaditeľ SMMT Mike Hawes.

Celkovo je však podľa neho situácia na trhu aj naďalej náročná, keďže október bol už ôsmym mesiacom v tomto roku, keď predaj klesol.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia