Ilustračná snímka
TASR
TASR

Novinky Predaj nových áut v Británii v júli opäť klesol, znižuje sa už päť mesiacov

Foto: Torsten Dettlaff na Pexels

6.8. 8:48 Podľa najnovších údajov SMMT úrady v Spojenom kráľovstve v júli 2019 zaregistrovali 157 198 nových automobilov, o 4,1 % menej ako v rovnakom mesiaci minulého roka.

Predaj nových áut v Británii v júli opäť klesol, už piaty mesiac po sebe a na najnižšiu úroveň od roku 2012. Uviedlo to v pondelok britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Dôvodom je politická a ekonomická neistota a nejasnosti ohľadom budúcej vládnej politiky reštrikcií v prípade dieselových motorov. Tieto faktory ovplyvnili dopyt po autách zo strany spotrebiteľov aj firiem.

Podľa najnovších údajov SMMT úrady v Spojenom kráľovstve v júli 2019 zaregistrovali 157 198 nových automobilov, o 4,1 % menej ako v rovnakom mesiaci minulého roka.

Pokles bol zaznamenaný vo všetkých kategóriách, pričom v prípade súkromných spotrebiteľov sa dopyt po nových autách znížil o 2 % a firmy kúpili o 22,5 % menej áut ako vlani.

Júlové údaje ďalej ukázali, že počet zaregistrovaných elektrických vozidiel sa takmer strojnásobil. SMMT predpovedá pokračujúce investície do novej, stále vyspelejšej technológie elektromobilov, čo povedie k zdvojnásobeniu ich podielu na britskom trhu na budúci rok.

Za sedem mesiacov od začiatku januára do konca júla klesol predaj nových automobilov v Británii o 3,5 %.

(TASR)

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia