EBE 38 Brusel - Na snímke nový model elektromobilu značky Tesla pod názvom Model X predstavili počas mediálneho dňa v predvečer otvorenia medzinárodného autosalónu v Bruseli 9. januára 2020. FOTO TASR/AP
People view the new Tesla Model X during the Brussels Auto Show at the Expo in Brussels, Thursday, Jan. 9, 2020. (AP Photo/Virginia Mayo)
TASR
TASR

Novinky Predaj automobilky Tesla v Číne klesol v apríli takmer o dve tretiny

Foto: Virginia Mayo

21.5. 6:00 Ako uviedla agentúra Reuters, v prvom mesiaci každého štvrťroka je predaj áut Tesly zvyčajne nižší než v ďalších dvoch.

Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla zaznamenal za minulý mesiac na kľúčovom čínskom trhu pokles predaja o takmer dve tretiny. Uviedla to poradenská firma LMC Automotive.

Podľa údajov LMC Automotive predala Tesla v Číne, vrátane áut dovezených na tento trh, v apríli 4 633 vozidiel. V marci predstavoval predaj 12 709 áut. Medzimesačne to znamená pokles o 63,5 %.

Ako uviedla agentúra Reuters, v prvom mesiaci každého štvrťroka je predaj áut Tesly zvyčajne nižší než v ďalších dvoch. Tentoraz však do predaja zároveň zasiahla pandémia nového koronavírusu. Čo sa týka najpredávanejšieho z áut Tesly, Modelu 3, podľa údajov Čínskej automobilovej asociácie CPCA predala Tesla v Číne minulý mesiac 3 635 týchto vozidiel.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia