Novinky Pre airbagy zvoláva autá aj Fiat Chrysler

Foto: Dreamstime

12.1. 10:00 Airbagy od japonského dodávateľa Takata sa menia na nikdy nekončiaci príbeh. Po Toyote totiž musí zvolať do servisov vyše milióna vozidiel aj Fiat Chrysler.

Taliansko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zvoláva do servisov celosvetovo vyše 1,6 milióna áut. Dôvodom sú rizikové airbagy od japonskej firmy Takata. FCA je ďalšou automobilkou v krátkom čase, ktorá oznámila rozsiahle zvolávanie áut do servisov s cieľom výmeny problematických vyvíjačov tlaku v airbagoch. V predchádzajúcich dňoch rovnaký krok urobili automobilky Honda, Toyota a Ford.

Americká firma zvoláva do servisov celosvetovo 953 000 vozidiel, zatiaľ čo napríklad Toyota oznámila, že v Severnej Amerike zvolá na výmenu vyvíjačov tlaku 1,7 milióna vozidiel. Pre japonskú spoločnosť je to už tretie veľké zvolávanie súvisiace s airbagmi od Takaty za posledných päť mesiacov. V novembri zvolala Toyota do servisov celosvetovo 1,6 milióna vozidiel.

Problémom airbagov od Takaty je, že vyvíjače tlaku môžu pri aktivácii vybuchnúť a do priestoru vozidla vymrštiť množstvo plastových a kovových úlomkov. Podľa posledných informácií spôsobili takéto airbagy vo svete smrť v minimálne 23 prípadoch a stovky ďalších ľudí zranili.

Škandál, ktorý vypukol v roku 2014, firma Takata finančne nezvládla a v júni 2017 požiadala o ochranu pred veriteľmi. V apríli minulého roka potom väčšinu jej aktív za 1,6 miliardy dolárov (1,39 miliardy eur) kúpil americký výrobca autokomponentov Key Safety Systems.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia