Pôžičky na nové autá
Zdroj: Pexels

Pôžička na auto

Možno budete prekvapení, ale my Slováci si najviac požičiavame na kúpu nového alebo ojazdeného automobilu. Druhú priečku obsadila kúpa zariadenia do nového bývania.  Pôžička na auto je klasická bezúčelová pôžička - alebo inak povedané - bezúčelový spotrebný úver, kde sa netrápite dokladovaním účelu. Využiť ju teda môžete úplne na čokoľvek.

Pôžička: Na čo si dať  pozor?

Obozretnosti nie je nikdy dosť. A platí to aj v prípade pôžičiek. Všímajte si poplatky, poplatky a ešte raz poplatky. Za predčasné splatenie alebo vybavenie pôžičky. Každá banka alebo nebanková spoločnosť má svoje vlastné pravidla poskytovania pôžičky. Pri rozhodovaní, ktorý spotrebný úver je pre vás ten najlepší, vám vždy vie pomôcť úverová kalkulačka. Vyráta vám výšku mesačnej splátky aj celkovú sumu, ktorú zaplatíte. Tak získate prehľad, čo si môžete dovoliť a čo nie.

Koľko si môžem požičať?

Rádovo si môžete zobrať pôžičky od pár desiatok eur až po niekoľko tisíc eur. Záleží na vás, vašich potrebách a možnostiach pôžičky pravidelne splácať. Pozor aj na lákavé nízke úroky, ktoré často zvyknú byť propagované. Všímajte si hlavne výšku RPMN, teda ročnej percentuálnej miery nákladov, ktorá zahŕňa úplne všetky poplatky, ktoré súvisia so spotrebným úverom. Platí jednoduchá rovnica: „Čím je % RPMN nižšie, tým je vaša radosť z najvýhodnejšej pôžičky väčšia.“
Vieme, že doba je rýchla a vy chcete mať pôžičky vybavené čo najrýchlejšie. Dnes je pôžička online dostupná každému a vybavíte si ju jednoducho z pohodlia domova. Šetrí to váš čas aj peniaze.

Platená reklama