Mercedes-AMG

Novinky Mercedes-AMG potvrdil vývoj hyperšportu

Foto: Mercedes-AMG

1.10. 2016 13:45 Nové kupé bude mať motor z monopostu F1, má byť veľmi ľahké a navonok vyzerať skôr ako prototyp z Le Mans než automobil určený do premávky.

Už dlhší čas sa pošuškáva, že 50. narodeniny písmen AMG budú skutočne veľkolepé. Ich oslava dostala počas leta konkrétnejšie kontúry. Podľa dobre informovaných zdrojov sa v Affalterbachu pečie beštiálny stroj, ktorý sa bude môcť merať s tými najlepšími z najlepších. Tieto správy dostali v Paríži oficiálnu pečať. Mercedes-AMG potvrdil vývoj hyperšportu a prezradil o ňom zopár detailov.

Prvá zverejnená skica chystaného hyperšportu Mercedes-AMG
Prvá zverejnená skica chystaného hyperšportu Mercedes-AMG
Zdroj: Mercedes-AMG

Ako uviedli predstavitelia divízie, doteraz oficiálne nepomenované kupé bude mať motor z monopostu F1. Jeho srdcom sa teda nestane evolúcia ostrého dvojlitra. Namiesto toho bude mať omnoho ostrejší prepĺňaný šesťvalec, ktorý prejde pre aplikáciu na bežných cestách radom úprav. Napriek tomu má dosiahnuť ťažko predstaviteľný výkon. Vrcholiť má pri 735 kW, čo je rovných tisíc koní. Rovnako ako pri aktuálnych špeciáloch Formuly 1 sa pritom k spaľovacej jednotke pridajú elektromotory.

Mercedes-AMG má pritom z kráľovskej disciplíny motoršportu využiť nielen pohon, ale aj množstvo materiálov a konštrukčných postupov. Chystané vozidlo má byť preto veľmi ľahké. Navonok bude vyzerať skôr ako prototyp z Le Mans než automobil určený do premávky, čo okrem zákulisných správ potvrdila aj prvá zverejnená skica. Na nej možno vidieť základné tvary auta. Okrem blatníkov je to strešné nasávanie, ktoré prechádza do centrálnej „plutvy“ usmerňujúcej prúdenie vzduchu. Čo sa z tohto projektu nakoniec vykľuje? To ukáže až čas, no evidentne sa je na čo tešiť...

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia