Zuffenhausen vlani uviedol svoj prvý elektromobil, ktorý nebude bezpochyby posledný. Podľa zákulisných zdrojov plánuje koncom roka 2022 rozbehnúť výrobu nástupcu typu Macan s čisto batériovými vnútornosťami. V súčasnosti prechádza testovacou fázou, na cestách sa nedávno podarilo odfotiť vývojový exemplár. Ten prezradil siluetu v štýle SUV-kupé.

Skúšobné vozidlo svoje tvary zatiaľ dobre maskovalo. V rámci nedávnej série doposiaľ neprezentovaných prototypov Porsche sa však mihol hlinený model, ktorý by mohol proporciám pripravovaného vozidla zodpovedať. Na základe týchto impulzov vytvoril ruský grafik Nikita Chuicko pre portál Kolesa.ru vizualizácie budúceho elektromobilu.

Zatiaľ nie je jasné, kedy by mohol mať nový Macan premiéru.
Zatiaľ nie je jasné, kedy by mohol mať nový Macan premiéru.
Zdroj: Nikita Chuicko (Kolesa.ru)

Ako môže vyzerať druhá generácia Porsche Macan, ktorá prejde na elektrický pohon? Okrem iného má dostať prednú časť bez klasickej masky chladiča nahradenej menším vstupom vzduchu v nárazníku a ostro rezané LED svetlomety. Autor obrázkov to doplnil zadnými svetlami v štýle sedanu Taycan. Čas ukáže, či sa vo svojich predstavách dobre trafil.