Porsche Macan

Novinky Porsche do konca júla omladí typ Macan

Foto: Porsche

19.7. 2018 12:00 Inovovaná verzia populárneho automobilu bude mať premiéru v Číne, automobilka zatiaľ poodhalila zákulisie testovacej fázy.

Uvedenie prvého SUV nemeckej značky Porsche vyvolalo medzi fanúšikmi veľkú vlnu nevôle, z finančného hľadiska však Zuffenhausen nemohol urobiť nič lepšie. Cayenne postavil automobilku na nohy. Na jeho úspech nadviazal Macan, ktorý koncom minulého roka oslávil štvrté narodeniny. Preto ho čaká facelift. Ako sme sa dozvedeli v týchto dňoch, odohrá sa už čoskoro.

Porsche Macan dostane v rámci faceliftu novú generáciu motorov
Porsche Macan dostane v rámci faceliftu novú generáciu motorov
Zdroj: Porsche

Prestížna automobilka prezradila, že svoj menší športovo-úžitkový typ omladí do konca júla. Ohlásila to popri zverejnení videa zachytávajúceho testovaciu fázu. Ide síce len o modernizáciu, napriek tomu boli skúšky poriadne tvrdé. Veľká časť z nich sa odohrala v Juhoafrickej republike. Nešlo len o terén, Porsche museli stopercentne fungovať aj v nadmorskej výške okolo 3 400 metrov.

V dvojminútovom videu spomína výrobca novú generáciu motorov, ktorá má pozitívne ovplyvniť jazdné schopnosti SUV. Do detailov ešte nejde. Macan zatiaľ svoje zmodernizované tvary skrýva pod kamuflážou, zásadné dizajnové zmeny však neočakávame. Debut omladenej verzie dobre predávaného Porsche sa odohrá v najbližších týždňoch na čínskej pôde.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia