Novinky Porsche GT3 RS

21.2. 2018 18:00 Na svet prišlo iba chvíľu po polnoci, avšak bez ohľadu na čas predpokladáme, že všetky plánované kusy už majú svojich majiteľov.

 
Porsche GT3 RS
 Porsche GT3 RS, autor: Porsche

Tak to už býva s dnešnými limitovanými edíciami modelov Porsche, ktoré často limituje samotná výrobná kapacita automobilky. Iným slovami, nestíhajú uspokojiť dopyt. Porsche GT3 RS je rovnako ako všetky modely RS navyše povestnou lahôdkou a výsledkom práce oddelenia, ktoré sa inak venuje najmä motoršportovým aktivitám.

 
Porsche GT3 RS
  Porsche GT3 RS, autor: Porsche

383 kW (520 koní) zo štvorlitrového, neprepĺňaného agregátu(!) zaručuje zrýchlenie z nuly na stokilometrovú rýchlosť za 3,2 sekundy a maximálnu rýchlosť 312 km/h. Maximálne otáčky? 9000 a o hladké a rýchle radenie sa stará 7-stupňová prevodovka PDK. Tajomstvo modelu GT3 RS je najmä v nižšej váhe, tá s príplatkovým balíkom Weissach dosahuje 1430 kilogramov aj vďaka doplnkom z karbónu a magnézia.

 
Porsche GT3 RS
  Porsche GT3 RS, autor: Porsche

Cena na domácom trhu bola stanovená na 195 137 EUR vrátane daní, čo na sľubované výkony nie je vôbec veľa a vraj si ho zákazníci môžu objednať.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia