Porsche v  súčasnosti vyvíja a vytvára rad plne elektrických modelov, ktoré budú o niekoľko rokov novými ikonami. Dôkazom toho sú zámery uviesť na trh elektrické športové autá ako náhradu za súčasné 718-ky, ako aj elektrifikovanú vlajkovú loď, model 911 (v blízkej budúcnosti). Elektrifikácia ale príde aj na jeho SUV modely. Nedávna správa prezentovaná Automotive News potvrdzuje príchod nového modelu umiestneného nad Cayenne, ktorý bude pravdepodobne ponúkaný s plug-in hybridnou mechanikou, ako aj so 100% elektrickým pohonom. 

Ak budú povesti pravdivé, toto nové vozidlo prekročí hranice toho, čo definuje Porsche. Takže by sme mali očakávať úplne iný dizajn, na aký sme boli doteraz zvyknutí. Toto oznámenie nemeckej firmy už vyvolalo radu názorov, no manažéri z Ameriky už mali možnosť vidieť exkluzívne prvé náčrty a potvrdili, že ide o nový štýl vozidla, ktoré bude čiastočne sedan a čiastočne crossover. A veľmi sa na Cayenne alebo Macan nepodobá. Podľa všetkého ide teda o úplne neprebádanú karosériu, keďže ju nevedeli presne definovať ani zamestnanci Porsche.

Dočkáme sa nástupu konkurenta pre budúce SUL od Mercedesu? Pre tých, ktorí tento budúci segment, ktorý sa pred nami otvára, príliš nevnímajú, je tu koncept SUL s novým typom karosérie prezentovaný Mercedesom. Mercedes-Maybach Ultimate Luxury je SUV veľkorysých rozmerov so zvláštnymi líniami. Aj keď sa nám javí tento koncept trochu divný, zdá sa, že ho Nemci chcú preskúmať. A to isté možno robí Porsche, aby do neprebádaného terénu prinieslo niečo s vlastným emblémom.