Spoločnosť Volkswagen bude vyrábať prvý plne elektrifikovaný SUV model v Bratislave. Pôjde o nový model Porsche Cayenne.

"Nasledujúca generácia Porsche Cayenne bude plne elektrická a aj naďalej sa bude tento úspešný model vyrábať v Bratislave," uviedol Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia.

Športovo-úžitkové vozidlo Porsche Cayenne za začalo v bratislavskom závode vyrábať v roku 2002. S treťou generáciou Porsche Cayenne prišla v roku 2017 do Volkswagen Slovakia investícia v objeme 800 miliónov eur, ktorá smerovala do výstavby novej karosárne a montážnej haly pre produkty značky Porsche. Odvtedy sa na Slovensku vyrába Porsche Cayenne ako kompletné vozidlo. V roku 2019 k nemu na výrobnú linku pribudol ako druhý model Porsche Cayenne Coupé.

Porsche Cayenne v kocke
  • Porsche Cayenne je SUV strednej veľkosti vyrábané automobilkou Porsche od roku 2002, s predajom v Severnej Amerike od roku 2003.
  • Ide o prvé vozidlo s osemvalcovým motorom spoločnosti Porsche od roku 1995 a prvé Porsche s offroadovými schopnosťami a štyrmi dverami od 50. rokov.
  • Druhá generácia Cayenne zdieľa svoju platformu s modelmi Volkswagen Touareg a Audi Q7, s faceliftom v roku 2014 a novou plug-in E-Hybrid verziou. Tretia, a doposiaľ aktuálna, generácia bola odhalená v roku 2017.
  • Cayenne patrí do palety modelov, ktoré produkuje fabrika koncernu Volkswagen v Devínskej Novej Vsi.

Mohlo by vás zaujímať: