ikona

Novinky Porsche 911 GT2 RS: Ďalší útok na rekord

Foto: Porsche

5.11. 2018 14:00 Nemecká automobilka sa pochválila pokorením talianskeho býka o takmer päť sekúnd, jej výkon však má jeden zásadný háčik.

Súboj o najlepší čas na okruhu Nürburgringu medzi značkami Lamborghini a Porsche dostal nečakane pokračovanie. Koncom leta ukradol model Aventador SVJ prvenstvo koncernovému súperovi menom 911 GT2 RS, ten však aktuálne podnikol ďalší útok na rekord. Svetoznámu trať dokázal prejsť o takmer päť sekúnd rýchlejšie. No má to háčik, ktorý je veľmi významný.

V upravenej verzii MR bol model 911 GT2 RS o 7 sekúnd rýchlejší
V upravenej verzii MR bol model 911 GT2 RS o 7 sekúnd rýchlejší
Zdroj: Porsche

Zuffenhausen sa v týchto dňoch pochválil ohromným časom 6 minút 40 sekúnd a 3 desatiny, ktorý dosiahol továrenský testovací pilot Lars Kern. Ten bol autorom aj predchádzajúceho vrcholového výkonu platiaceho zhruba rok. Aktuálne sa môže pýšiť ešte krajším údajom, na ktorého dosiahnutie použil nabrúsenú deväťstojedenástku vo verzii označenej prívlastkom MR. Čo táto dvojica písmen znamená? Ide o iniciálky spoločnosti Manthey-Racing, ktorá vozidlo pripravila. Nejde teda o jeho štandardnú sériovú verziu.

Napriek požehnaniu automobilky Porsche nespadá kupé do rovnakej kategórie ako Lamborghini, čo nemecký výrobca priznáva. Namiesto rekordu medzi produkčnými modelmi hovorí o kráľovi áut homologizovaných na cestnú premávku. Modifikácie vykonané na ňom zasiahli podvozok a aerodynamickú stránku, jasne viditeľným rozdielom sú prídavné plôšky na prednom nárazníku. Tento balík si môžu s výnimkou škrupinového sedadla objednať aj bežní zákazníci. Zatiaľ sme sa nedozvedeli, koľko zaň zaplatia.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia