Hyundai Santa Fe Urban Edition.

Novinky Poľská firma upravila populárny Hyundai: SUV Santa Fe sa zmenilo takmer na nepoznanie

Foto: Carlex Design

31.5. 14:36 Kórejské vozidlo s prívlastkom Urban Edition má prečalúnenú kabínu so športovými sedadlami a upraveným volantom, no hlavný chod bola tentokrát karoséria.

Počas tohto týždňa Hyundai zverejnil upútavku na nástupcu typu Santa Fe. Keďže pri nej hovorí o novej platforme, namiesto faceliftu pôjde evidentne o ďalšiu generáciu. Tá bude mať ešte zaujímavejšiu prednú časť. Carlex Design ponúka výraznejší štýl aj pre súčasnú podobu tohto vozidla, pričom tentokrát to nebolo len o interiérových zásahoch.

Poľská firma známa najmä špeciálnym čalúnením upravila populárny Hyundai do podoby, ktorú volá Urban Edition. Kórejské vozidlo dostalo výrazne športovejší vzhľad. V prvom rade má celkom odlišnú maska chladiča s logom tunera, ktorá je súčasťou upraveného nárazníka s veľký spojlerom. Tvary bodykitu ešte zvýrazňuje dvojfarebné bielo-čierne lakovanie.

Tvary bodykitu ešte zvýrazňuje dvojfarebné lakovanie.
Tvary bodykitu ešte zvýrazňuje dvojfarebné lakovanie.
Zdroj: Carlex Design

Spredu sa SUV zmenilo takmer na nepoznanie, ani v ostatných partiách ale neboli zmeny decentné. Na scénu prišli 20-palcové disky vypĺňajúce rozšírené blatníky. Vzadu našlo miesto mohutné strešné krídlo, ale tiež nárazník obsahujúci výrazný difúzor a štvoricu výfukových koncoviek. Hyundai je okrem toho podľa všetkého o niečo bližšie k vozovke.

Karoséria bola v tomto prípade hlavný chod, na interiér však Carlex nezabudol. Miesto v ňom našiel napríklad volant s upraveným vencom, zvýraznenou stredovou polohou a poťahom kombinujúcim kožu s Alcantarou. Rovnaký materiál pokrýva športové predné sedadlá. Tmavé čalúnenie zahŕňa niekoľko žltozelených detailov, ktoré kabínu oživujú. Výber farieb je však vecou vkusu. Poľská spoločnosť je prístupná individuálnym želaniam, od ktorých sa odvíja aj cena kompletu.

Video

Diskusia