Zlepšovanie podmienok na prácu príslušníkov policajného zboru sú pre rezort vnútra prioritou. Ministerstvo v týchto dňoch distribuuje na policajné útvary nové vozidlá KIA Ceed Combi 1.5T v celkovom počte 60 kusov. Ide o stroje nižšej strednej triedy typu Combi na benzínový pohon, ktoré nahradia opotrebované vozidlá vyradené z policajného autoparku.

Kia Ceed SW.
Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

Obstaranie vozidiel sa uskutočnilo ešte pred zámerom zmeniť dizajn policajných vozidiel, preto 40 z nich určených najmä pre policajné hliadky má pôvodný bielo-zelený dizajn. Ostatných 20 vozidiel bude bez viditeľnej príslušnosti k Policajnému zboru. Vozidlá sú vybavené svetelno-zvukovými výstražnými zariadeniami pre operatívne zložky so skrytou montážou a prostredím pre inštaláciu vysielačiek.

Nové autá sú určené pre krajské a okresné policajné riaditeľstvá, kriminálnu políciu a úrad ochrany ústavných činiteľov.
Roman Mikulec, minister vnútra SR

Minister vnútra sa vyjadril, že znižovanie priemerného veku služobných vozidiel okrem úspor pri bežných výdavkoch prispeje k bezpečnosti posádok, pozitívne sa prejaví na úrovni emisií a predovšetkým v súčasnosti toľko zdôrazňovanej úspore extrémne drahých pohonných hmôt. V budúcom roku by do autoparku ministerstva vnútra malo pribudnúť ďalších 705 kusov vozidiel v kategóriách elektro a plug-in hybrid, ktoré budú obstarané a financované v rámci Plánu obnovy a odolnosti.

Mohlo by vás zaujímať: