Polaris Slingshot

Novinky Polaris pripravuje trojkolku Slingshot

Foto: Polaris Industries

21.1. 2014 11:00 Americká spoločnosť chce skúsiť šťastie v novom segmente. Podobu jej trojkolesového športového vozidla prezradili uniknuté vizualizácie.

Rakúsky výrobca motocyklov KTM odhalil v roku 2008 svoj prvý štvorkolesový model, športový roadster X-Bow. Verejnosť tento experiment prijala pozitívne a automobil mal úspech. Nemožno sa preto čudovať, že Rakúšania majú nasledovníka. Možno tak označiť americkú firmu Polaris Industries, ktorá sa bežne venuje výrobe terénnych štvorkoliek, snežných skútrov či elektromobilov. Teraz však pripravuje rýdzo športové vozidlo Slingshot. Jeho výzor odhalili vizualizácie, ktoré unikli z patentového konania.

Američania pripravujú vozidlo pripomínajúce KTM
Američania pripravujú vozidlo pripomínajúce KTM
Zdroj: Polaris Industries

Podobnosť tohto automobilu s modelom X-Bow je nepopierateľná. Dvojmiestny úplne otvorený roadster využíva podobnú koncepciu karosérie i viacero dizajnových prvkov. Je tu však jeden výrazný rozdiel. Kým rakúska firma prešla z dvoch kolies na štyri, Polaris sa rozhodol pre nepárny počet a dozadu osadil len jedno koleso. Navyše, na štýl športových motoriek je zavesené len na jednej strane. Jeho pohon bude pravdepodobne zabezpečovať reťaz.

Slingshot má mať vzadu jediné koleso poháňané
Slingshot má mať vzadu jediné koleso poháňané
Zdroj: Polaris Industries

Na rozdiel od iných trojkoliek má Slingshot podľa neoficiálnych informácii siahnuť po motore z automobilu, namiesto zaužívaného motocyklového agregátu. Pohonnou jednotkou by sa mal stať 2,4-litrový štvorvalec od General Motors, ktorý má dosahovať výkon okolo 200 koní, teda 147 kW.

V súčasnosti nie je jasné, kedy bude mať nový model nesúci značku Polaris premiéru. Stať by sa tak malo v najbližších mesiacoch, keďže počas tohto roku sa má trojkolka začať sériovo vyrábať. Koľko by si za ňu americká spoločnosť mohla pýtať je zatiaľ vo hviezdach.

Video

Diskusia