Dnešok je pre mladoboleslavskú automobilku veľký deň, no nezačína príliš dobre. Na známom instagramovom špiónskom profile @cochespias totiž unikla fotografia, ktorá údajne zachytáva novú Škodu Enyaq iV. Teraz, 12 hodín pred večernou svetovou premiérou, je ťažko posúdiť, či ide naozaj o utajovanú novinku, alebo len jej virtuálne zobrazenie, o ktoré sa postaral šikovný grafik.

S určitosťou však možno povedať, že keď automobil na predmetnej fotografii porovnáte s inými uniknutými zábermi, poprípade aj s oficiálne zverejnenými skicami, nesie s nimi množstvo spoločných prvkov. Vozidlo na náčrtoch má až nápadne podobný tvar predných svetiel či prakticky rovnako tvarované prelisy na boku karosérie. Aj preto je vysoko pravdepodobné, že táto fotografia buď zachytáva skutočný Enyaq, alebo sa o jej tvorbu postaral niekto, kto ho už naozaj videl.

Či skutočne ide o snímku očakávaného elektrického crossoveru, to sa s určitosťou dozvieme až dnes večer. My premiéru Enyaqu iV budeme sledovať, nezabudnite o 19:30 zavítať na náš web a o dôležitej novinke sa dozviete všetko na jednom mieste.