Zmeny už oznámila poisťovňa Union a najnovšie aj Kooperativa.

Poisťovňa Kooperativa od októbra mení svoje PZP
Zdroj: Pexels

Bude PZP drahšie?

S najväčšou pravdepodobnosťou áno. Poisťovňa Kooperativa cenu PZP mierne navýšila. Pokiaľ chcete získať poistenie auta naďalej čo najvýhodnejšie, najväčšou istotou je uzatvoriť si PZP online a byť zodpovedný vodič. Ak ste za uplynulé 3 roky spôsobili viac ako 3 dopravné nehody alebo škodové udalosti, vaše PZP bude výrazne drahšie.

Zmeny v bezplatných pripoisteniach

Poisťovňa Kooperativa je medzi vodičmi obľúbenou aj z dôvodu, že ponúka bezplatné pripoistenie stret so zverou, batožina, živel a úraz. Čo sa týka PZP 2019, Kooperativa ponúka najširší balík bezplatných pripoistení. Tieto pripoistenia naďalej ostávajú v ponuke, zmenila sa však suma, do ktorej vám poisťovňa uhradí škodu. V prípade pripoistenia stret so zverou sa poistné plnenie zmenilo z pôvodných 2 000 € na 1 000 €, živel z 5 000 € na 3 000 €, batožina bude krytá iba do výšky 200 € a v prípade úrazu sa krytie na osobu zmenilo z 3 320 € na 1 500 €.

Použite PZP kalkulačku pre najvýhodnejšie poistenie

Najvýhodnejšie PZP uzatvoríte vtedy, keď si urobíte PZP porovnanie. Získate tak prehľad o aktuálnych cenách poistenia auta na mieru pre vaše vozidlo. Navyše, zmluvu môžete uzatvoriť z pohodlia domova a všetky dokumenty vám prídu na e-mail a poštou.

Platená reklama