Pininfarina PF0

Novinky Pininfarina PF0 poodhaľuje svoje krivky

Foto: Pininfarina

1.9. 2018 9:00 Elektrický hyperšport bude mať expresívny dizajn a pravdepodobne uchváti svojimi parametrami. Ručná výroba kupé sa má spustiť v roku 2020.

Technológie elektrického pohonu urazili v ostatnom čase obrovský kus cesty. Vývoj pokročil natoľko, že batérie sa začali čoraz častejšie skloňovať aj pri super- a hyperšportoch. Do vznikajúceho segmentu elitných elektromobilov chce prispieť aj Pininfarina. Svetoznáme dizajnové štúdio sa chystá vyrábať vlastné auto, prvotinou bude model PF0.

Sériový model máme spoznať na budúci rok v Ženeve
Sériový model máme spoznať na budúci rok v Ženeve
Zdroj: Pininfarina

O tomto elektromobile informovala talianska firma uprostred júla, kedy ukázala jeho skice. Verejné odhalenie sa malo podľa nepotvrdených zdrojov konať v Pebble Beach. Nakoniec k nemu nedošlo, firma podľa zákulisných informácií vozidlo ukázala iba hŕstke pozvaných hostí s podmienkou prísneho embarga. Krátko na to však publikovala prvý reálnejší obrázok auta. Jeho prostredníctvom kupé PF0 poodhaľuje svoje krivky, konkrétne zadné partie.

Elektrický hyperšport bude mať evidentne expresívny dizajn, ktorého súčasťou bude dvojdielne krídlo vychádzajúce zo zadných blatníkov. Lemujú ho diódové koncové svetlá. Súčasťou komponentu budú asi vysúvateľné časti, ktoré môžu fungovať podobne ako v prípade Pagani Huayra. Na obrázku môžeme vidieť aj karbónovú časť nárazníka.

Podľa vyjadrenia talianskej spoločnosti sa zatiaľ pozeráme len na koncept. Jeho debut sa podľa všetkého odohrá v nasledujúcich mesiacoch, Pininfarina už totiž hovorí o odhalení sériového modelu na budúcoročnom autosalóne v Ženeve. Ručná výroba kupé sa má spustiť v roku 2020. Cena bude nepochybne poriadne mastná, pričom model PF0 pravdepodobne uchváti svojimi parametrami. Hovorí sa o zrýchlení 0-100 km/h pod dve sekundy a maximálnej rýchlosti vyše 400 km/h.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia