ikona

Novinky Pininfarina Battista: Odhalenie už v Ženeve

Foto: Pininfarina

12.2. 9:56 Debut talianskeho kupé sa odohrá v predvečer autosalóna, detailná fotografia ukazuje dvojfarebné lakovanie i uhlíkové vlákna.

V lete začala spoločnosť Pininfarina hovoriť o výrobe vlastného elektrického hyperšportu, ktorého futuristické tvary už viackrát načrtla. Údajne pôjde o najsilnejšie sériové auto doterajšej histórie. Oficiálne potvrdené to zatiaľ nie je, oficiálne poznáme prakticky len meno Battista vzdávajúce hold zakladateľovi dizajnérskeho domu. O mesiac budeme nepochybne múdrejší.

Slávny dizajnový dom chystá veľkolepý vstup do doby elektrickej
Slávny dizajnový dom chystá veľkolepý vstup do doby elektrickej
Zdroj: Pininfarina

Taliani už viackrát použili číslo 2020 v súvislosti s uvedením novinky, ale nedávno sa začala skloňovať možnosť skoršej premiéry. Klebety o tohtoročnom debute sa teraz potvrdili. Odhalenie extrémne výkonného elektromobilu, na ktorého vývoji sa podieľala chorvátska firma Rimac Automobili, sa odohrá už počas tohto roka v Ženeve. Debut bude súčasťou exkluzívneho podujatia pre VIP. Naplánovaný je na predvečer otvorenia autosalóna, teda na pondelok 4. marca o 20:30.

Potvrdenie debutu sprevádza fotografia zachytávajúca detail karosérie. Okrem modelového označenia na lište pravdepodobne vyrobenej z brúseného hliníka môžeme na obrázku vidieť čiernu a striebornú časť karosérie, ďalším použitým povrchom sú uhlíkové vlákna prekryté čírym lakom. Na doterajších materiáloch mal hyperšport vždy modrú farbu.

Pininfarina Battista bude mať údajne všetky kolesá poháňané samostatnými elektromotormi, ktorých kombinovaný výkon dosiahne 1 417 kW (1 927 k). A čo ďalšie čísla? Hovorí sa o zdolaní stovky pod dve sekundy, najvyššom tempe vyše 400 km/h a dojazde 450 až 500 kilometrov na jedno nabitie, pričom vzniknúť má najviac 150 exemplárov. Stáť môžu asi dva milióny v európskej mene.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia