Peugeot 508 SW

Novinky Peugeot 508 je atraktívny aj ako kombi

Foto: Peugeot

7.6. 2018 15:51 Praktický variant má siluetu predĺženú o 3 centimetre a zachované dvere s bezrámovými oknami, veko batožinového priestoru skrýva 530 litrov.

Na ženevskom autosalóne Peugeot prekvapil premiérou svojej novej vlajkovej lode 508. Namiesto očakávaného sedanu ide o liftback, ktorý má navyše atraktívny dizajn a viacero zaujímavých riešení. Uvedenie druhej karosárskej verzie bolo otázkou času. Avízo na ňu vydala francúzska spoločnosť pred niekoľkými dňami, teraz vozidlo kompletne odhalila.

Peugeot 508 SW príde do predaja začiatkom budúceho roka
Peugeot 508 SW príde do predaja začiatkom budúceho roka
Zdroj: Peugeot

Podľa prvých obrázkov to vyzerá, že nový Peugeot 508 je atraktívny aj ako kombi. Praktický variant nie je žiadnou pojazdnou truhlou. Jeho siluetu predĺženú o 3 centimetre zakončuje spojler, zadné okno má mierny sklon a je lemované tmavým pásom obsahujúcim podpis značky.

Opticky prepojené koncové svetlá s opakovaným motívom levích pazúrov si ponechali svoj tvar. Zachované sú tiež dvere s bezrámovými oknami, čo v danom segmente nie je vôbec štandardom. Výška karosérie sa prakticky nemenila. Zmenou je presunutie výklenku na evidenčné číslo z nárazníka do piatych dverí, čo umožnilo znížiť nakladaciu hranu.

Dizajnérom francúzskej značky sa podarilo nakresliť pekné kombi
Dizajnérom francúzskej značky sa podarilo nakresliť pekné kombi
Zdroj: Peugeot

Veko batožinového priestoru skrýva základný objem 530 litrov, čo je menej než ponúka väčšina konkurencie. Celkový údaj 1 780 l po sklopení zadných sedadiel už je konkurencieschopnejší. Operadlá sú delené v pomere 60:40 a s dnom kufra tvoria takmer rovinu. Interiér by mal ponúknuť aj viac mieste pre hlavu vzadu sediacich pasažierov, prítomná je aj veľká presklená strecha.

Francúzske kombi bude dostupné s rovnakou päticou motorov ako sedan. Benzínovú stranu teda majú hájiť dve verzie 1,6-litrového agregátu dosahujúce výkon 132 kW (180 k) alebo 165 kW (225 k), naftu budú tankovať modely BlueHDi 130 s 1,5-litrovým dieselom i dvojlitre dostupné pod číslami 160 alebo 180. Okrem vznetového základu dostanú všetky varianty štandardne osemstupňový automat. Peugeot 508 SW bude mať výstavnú premiéru v Paríži, do predaja príde počas januára.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia