ikona

Novinky McLaren MSO HS: Vyrobených bude len 25 kusov

Foto: McLaren

19.8. 2016 13:30 McLaren sa pustil do úpravy modelu 675LT. Vylepšená aerodynamika sľubuje lepšie jazdné vlastnosti. Svetlo sveta uzrie len 25 kusov modelu MSO HS.

McLaren odhalil malú sériu upraveného superšportu 675 LT. McLaren MSO HS by sa mal svetu ukázať na jesennom parížskom autosalóne. Označenie “MSO” dostal tento model kvôli svojmu pôvodu, pracovali na ňom totiž inžinieri z McLaren Special Operations (MSO). Skratka HS má indikovať anglické “High Sport”, čo možno voľne preložiť ako “veľmi športový”. Toto označenie ani zďaleka nie je náhodné.

Tím McLaren Special Operations vylepšil aerodynamiku modelu 675LT a vznikol McLaren MSO HS
Tím McLaren Special Operations vylepšil aerodynamiku modelu 675LT a vznikol McLaren MSO HS
Zdroj: McLaren

MSO HS sa totiž od bežného modelu 675LT líši predovšetkým vyladeným aerodynamickým kitom, ktorý výrazne zvyšuje prítlak automobilu. V rýchlosti 241 km/h by mali špeciálne prvky karosérie produkovať až 220 kilogramový prítlak. Superšport sedí ako pribitý aj vďaka novému prednému nárazníku so splitterom a stabilizačnými krídielkami. Nové sú aj otvory nasávania na boku či na streche automobilu. Najväčšiu pozornosť púta aktívne zadné krídlo. Samozrejme, všetky dielce sú vyrobené z karbónu.

Auto bude teda lepšie zvládať prejazd zákrutami a zároveň bude stabilnejšie vo vysokých rýchlostiach. O poriadnu dynamiku sa stará 3,8 litrový dvakrát prepĺňaný agregát koncepcie V8. Jeho maximálny výkon dosahuje hodnotu 506 kW (688 k). Krútiaci moment motora vrcholí na úrovni 700 Nm a auto dokáže zo stoja na rýchlosť 100 km/h vyšprintovať za menej ako tri sekundy. Ako už bolo naznačené, ide o malú sériu. McLaren zákazníkom ponúkne len 25 takýchto automobilov, pričom každý bude iný. Všetky budú totiž šité na mieru zákazníkom. Cena modelu by mala výrazne prekročiť hranicu 300 000 eur.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia