Lamborghini Aventador SV Roadster

Novinky Lamborghini Aventador SV aj bez strechy

Foto: jordanshiraki.com

10.7. 2015 12:26 Otvorený model netradične odhalil fotograf. Podľa neho plánuje automobilka vyrobiť 500 exemplárov a už na ne prijíma objednávky.

Na tohtoročnom ženevskom autosalóne predviedlo Lamborghini svoj historicky najsilnejší sériový model s označením Aventador Superveloce. Publiku sa predviedol vo forme drsného kupé. Už pri jeho uvedení sa však začalo pošuškávať, že neskôr sa fanúšikovia môžu tešiť aj na verziu bez pevnej strechy. Čakanie bolo nakoniec pomerne krátke.

Fotograf Jordan Shiraki odhalil Lamborghini
Fotograf Jordan Shiraki odhalil Lamborghini
Zdroj: jordanshiraki.com

Na internete sa objavili zábery tohto vozidla, ktoré zverejnil fotograf Jordan Shiraki. Na jeho práci vidieť otvorený model bez akéhokoľvek maskovania. Roadster má všetky prvky hovoriace o autenticite: agresívny bodykit, disky kolies známe z pôvodného vozidla a tiež označenia SV na karosérii. Lambo je vyhotovené v tyrkysovej farbe Blu Glauco, ktorú dopĺňajú čierne a červené akcenty.

Netradičné odhalenie doplnil Shiraki niekoľkými informáciami. Podľa jeho tvrdenia bude novinka rovnako rýchla ako kupé aj napriek hmotnosti zvýšenej o päťdesiat kilogramov. Automobilka vraj plánuje vyrobiť 500 exemplárov modelu Aventador SV Roadster a v súčasnosti už na ne prijíma objednávky. Cenu dvanásťvalcového superšportu však fotograf neprezradil.

Video

Diskusia