Vozidlo založené na modeli M2 CS s kódovým označením Project Katharina by mohlo eventuálne hrdo osláviť 50. výročie Motorsportu od BMW. Jeho obchodný názov bude síce BMW iM2 a pôjde o elektromobil, no môžete si byť istý, že toto bude veľmi špeciálne auto.

Aktuálnu verziu BMW M2 CS by mohla vystriedať elektrická šelma
Zdroj: Uwe Fischer, BMW

V úvode by sa elektrinou poháňané M-ko malo predstaviť s výkonom 1 megawatt, teda 986 kW (1341 k). Spoločnosť by umiestnila do auta novú technológiu vysokonapäťových batérií, ktorá by bola schopná udržať aj výkon takéhoto kalibru. Podľa údajov Carmagazine je automobil už vo fáze vývoja a testovania, no predstavenstvo BMW tento projekt oficiálne neschválilo.

V každom prípade pôjde o jeden z automobilov, ktorý určí hranicu elektricky nabitej športovej divízie BMW. Papierovo sa v kuloároch hovorí o tom, že auto vyštartuje z 0 na 100 km/hod v rozmedzí 2,0 – 2,5 sekundy. Podľa tohto odhadu by obišiel najznámejšiu nemeckú trať za menej ako sedem minút, čo by z iM2 spravilo najrýchlejšie BMW na Nürburgringu.

Podarí sa spoločnosti dosiahnuť čo najnižšiu hmotnosť vozidla aj napriek batériám? Alebo presiahne dve tony? Aká bude jeho autonómia alebo chladiaci systém? V tejto chvíli všetky otázky zostávajú nezodpovedané. Ak je však budúcnosť BMW v elektrických rukách, je skvelé, že automobilka ju berie veľmi vážne a práve preto nechce prezrádzať detaily.