ikona Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového

Novinky Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového majiteľa

Foto: Mattias Vöcks

21.3. 2012 15:00 Mattias Vöcks predáva svoju kreatúru v rúchu baránka. Za vzhľadom decentného veterána sa skrýva požierač superšportov.

Amazon patrí medzi najväčšie legendy švédskej značky Volvo. Auto známe aj ako séria 120 sa vyrábalo v troch karosárskych verziách (dvoj- a štvordverový sedan, kombi) medzi rokmi 1956 a 1970. Švéd Mattias Vöcks si zobral na paškál práve najpraktickejšiu verziu a vkusne ju prestaval na zabijaka Ferrari. Oldschoolové kombi je teraz na predaj.

Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového majiteľa
Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového majiteľa
Zdroj: Mattias Vöcks
Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového majiteľa
Osemstokoňové Volvo Amazon hľadá nového majiteľa
Zdroj: Mattias Vöcks
Vyzerá nenápadne, no na raňajky si dáva Ferrari

Trojdverový Amazon kombi ukrýva pod svojim klasickým povrchom rúrkový rám s nezávislým zavesením všetkých kolies a upravený prepĺňaný motor Volvo 2.8 T6 s výkonom asi 588 kW (800 k). Pri konzumácii paliva E85 dosahuje jednotka maximálny krútiaci moment asi 980 Nm. Super Amazon je vybavený šesťstupňovou prevodovkou Getrag a brzdami zo superšportu Koenigsegg CC8S.

Zaujímavosťou je napríklad priehľadný kryt za prednými sedadlami, ktorý poskytuje dobrý výhľad na prácu zadnej nápravy. V interiéri sa nachádzajú dve športové sedačky Sparco a skromná palubná doska z Volva P1800. Namiesto klasických budíkov je pred vodičom displej ako z pretekárskeho stroja.

Mattias Vöcks svoje super Volvo predáva za 89 300 eur. Za Amazon je to veľa, no za osemsto koní je to veľmi priaznivá cena.

Video

Diskusia