Novinky Orchidea zo Singapuru

18.9. 2018 20:00 Anglická značka Dendrobium (podľa odrody orchideí) svoj nový hyper-šport ukázala verejnosti počas exkluzívneho podujatia Salon Privé v paláci Blenheim na domácej pôde.

Model D-1 bude čisto elektrický, pričom jeho autori kládli veľký dôraz na nízku hmotnosť, ktorú by chceli udržať pod hodnotou 1750 kilogramov.

 
Orchidea zo Singapuru
 

Aj preto je jeho telo tvorené najmä materiálmi ako karbónové vlákna, hliník či sklo. Základ tvorí schránka Protocell, ktorú nová automobilka vyvinula s ohľadom na použitie pre ďalšie modely značky. Dendrobium D-1 je pôvodne projekt spoločnosti Vanda Electrics zo Singapuru, ktorá sa do projektu pustila ešte v 90-tych rokoch a v roku 2016 predstavila prvé nákresy spoločnosti Williams Advanced Engineering, známej spoločnosti z prostredia Formule 1, ktorá tieto vozidlá bude vyrábať.

 
Orchidea zo Singapuru
 Dendrobium D-1, Autor: Dendrobium Automotive

Model D-1 by mal mať približne 1800 koní, no presné technické špecifikácie uvoľní automobilka až v nasledujúcich týždňoch, hovorí sa však o tom, že by malo ísť o výkladnú skriňu britských technologických špičiek, čo rozhodne znie zaujímavo.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia