Novinky Opel zverejnil prvé oficiálne fotografie nového Grandlandu X

20.4. 2017 11:00 Ide v poradí o tretí model, patriaci do crossoverovej a SUV rodiny Oplu, ktorá nesie spoločné označenie „X".

Oficiálnu svetovú premiéru bude mať v septembri.

 
Opel zverejnil prvé oficiálne fotografie nového Grandlandu X
 Nový Opel Grandland X

Ako tretí v poradí po Crosslande X a  Mokke X rozšíri rodinu X, v porovnaní s nimi je však približne o 20 cm dlhší. Ako je už pre Opel tradíciou, aj v Grandlande bude silná bezpečnostná a technologická výbava.

Patrí do nej adaptívny tempomat s detekciou monitorovanie únavy vodiča, reflektory Adaptive Forward Lighting (AFL) LED, parkovací automat Advanced Park Assist a nebudú chýbať ani elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, aktivované pohybom nohy pod zadným nárazníkom.

V aute bude aj známy Grip Control, schopný cieleným pribrzďovaním predných kolies zlepšiť trakciu.

Opel zverejnil prvé oficiálne fotografie nového Grandlandu X
  Nový Opel Grandland X

Pokiaľ ide o rozmery auta, tak Grandland X je s s dĺžkou 4477 milimetrov, šírkou 1844 milimetrov, výškou 1636 milimetrov a rázvorom 2675 milimetrov relatívne veľkým päťmiestnym autom. Základný objem batožinového priestoru je 514 litrov.

Nový Opel Grandland X bude mať svetovú premiéru v septembri na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom. Auto sa začne predávať už na jeseň, ceny budú zverejnené neskôr.

Zdroj: martin domček
Diskusia  ()

Video

Diskusia