Opel Vivaro-e.

Novinky Opel odhalil elektrickú dodávku Vivaro-e: Jej pohon asi dostane aj Zafira Life

Foto: Opel

7.11. 13:51 Rüsselsheim hovorí o dostupnosti dvoch veľkostí batérie: štandard s kapacitou 50 kWh by mal vystačiť na dojazd 200 km, v prípade väčšieho 75 kWh má vozidlo prejsť na jedno nabitie 300 kilometrov.

Armáda osobných elektromobilov momentálne rastie rekordným tempom. Tento pohon si však stále častejšie nachádza cestu aj do úžitkového segmentu, čo dokumentuje prírastok v rodine značky Opel. Nemecký výrobca spadajúci pod skupinu PSA v týchto dňoch odhalil elektrickú dodávku nesúco označenie Vivaro-e.

Výkon použitého elektromotora zatiaľ nemecká automobilka nešpecifikovala.
Výkon použitého elektromotora zatiaľ nemecká automobilka nešpecifikovala.
Zdroj: Opel

Aktuálny debut nie je prekvapením, na oficiálnej úrovni sa totiž o ňom hovorilo už pri januárovom predstavení tretej generácie vozidla. Od exemplárov s konvenčným pohonom sa novinka takmer neodlišuje. Prezrádzajú ju viac-menej len dvierka na ľavom prednom blatníku, ktoré skrývajú konektor na nabíjanie. Inak je všetko po starom.

Vozidlo stojace na modulárnej platforme EMP2 má podľa všetkého poháňanú prednú nápravu, parametre elektromotora ale Rüsselsheim nezverejnil. Hovorí akurát o dvoch veľkostiach batérie. Štandard má kapacitu 50 kWh a podľa cyklu WLTP by mal prejsť na jedno nabitie 200 kilometrov. V prípade väčšieho 75 kWh akumulátora rastie dojazd na 300 km.

Navonok sa elektrická verzia vyznačuje iba dvierkami na prednom blatníku.
Navonok sa elektrická verzia vyznačuje iba dvierkami na prednom blatníku.
Zdroj: Opel

Opel avizuje uvedenie modelu Vivaro-e na budúci rok. Dodávka sa pritom netýka výhradne úžitkového sektora, jej pohon totiž asi dostane aj príbuzný osobný model Zafira Life. Ten má prísť v elektrickej verzii počas roka 2021. V rovnakom období sa má objaviť model Combo-e, pričom taktiež možno rátať s dostupnosťou verzií stavaných pre náklad alebo pasažierov.

Diskusia  ()

Video

Diskusia