Novinky Opel Grandland X prichádza

6.7. 2017 20:00 Grandland X sa tak stal zatiaľ najväčším SUV modelom značky, prostredným je Mokka X a najmenším už spomínaný Crossland X.

richádza navyše vo veľkom štýle.Nadšeniu značky sa ale nemožno nečudovať, menší Crossland X je totiž beznádejne vypredaný. Podobný úspech značka očakáva aj od väčšieho brata, ktorý rovnako ako Crossland X vychádza z novej spolupráce s koncernom PSA.
 
Opel Grandland X prichádza
 

Grandland by sme mohli volať aj interným kódom 3008, ale iba do momentu, kedy auto uvidíte naživo. V tej správnej farbe (v našom prípade červená metalíza) je akákoľvek vonkajšia príbuznosť iba ťažko badateľná a šok nastáva vo vnútri.

 
Opel Grandland X prichádza
 

Kým Peugeot vsádza na veľmi moderné tvary, Opel je striktne konzervatívny. Po usadnutí do auta sme si naozaj na tento pohľad, ktorý je príbuzný skôr s novou Astrou, museli zvykať. Kvalita materiálov je na výbornej úrovni a aj keď autá, v ktorých sme sedeli boli iba predprodukčné vzorky, vybrali by sme si interiér s kožou, vyzeral výrazne hodnotnejšie.

 
Opel Grandland X prichádza
 

Vo vnútri teda okrem novej palubnej doske, výplne dverí a sedadiel je vlastne všetko nové. Z Peugeotu do Opel továrne v Zaragoze prichádza iba podvozok s agregátom, zvyšok je naozaj vlastný. Nečakajte teda iný pohon, ako prednej nápravy, prítomný GripControl je ale pre využitie auta postačujúcou náhradou.

 
Opel Grandland X prichádza
 

Batožinový priestor môže mať 514 až 1652 litrov a pri uvedení budú na výber iba dva agregát. Jeden benzín - 1,2 Turbo (na výber automat, či manuál) s výkonom 96 kW (130 koní) a 230 Nm, alebo naftová 1,6tka z dielní PSA (napriek tomu, že Opel má vlastnú a výbornú naftovú 1,6tku) s výkonom 88kW (120 koní) a 300 Nm. Neskôr pribudnú aj silnejšie i o niečo slabšie motory.

 
Opel Grandland X prichádza
 

Autor: Andrej Ježo

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia