(FILES) This file photo taken on February 15, 2017 shows the logo of German car maker Opel (R) on a car next to a car with the logo of French car maker Peugeot, in Lille, northern France.  The imminent takeover of General Motors' European subsidiary Opel by French carmaker PSA Peugeot Citroen comes after almost two decades of crisis for the historic manufacturer.<br/><br/>, Image: 323778939, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP

Novinky Opel vo Francúzsku nefalšoval emisné testy, podozrivé zostávajú 4 automobilky

Foto: Profimedia

27.3. 2017 13:00 Štyri automobilky čelia vo Francúzsku podozreniam zo zavádzania pri poskytovaní údajov o vypúšťaných emisiách.

O tom, ako sa bude ďalej postupovať v prípade Volkswagenu, Renaultu, Fiatu - Chrysler a Peugeotu - Citroën rozhodne súd

Informovalo o tom v pondelok francúzske ministerstvo financií, ktoré sa odvolávalo na výsledky vyšetrovania svojho úradu pre ochranu práv spotrebiteľa. V prípade spoločnosti Opel sa podozrenia nepotvrdili a úrad vyšetrovanie zastavil.

 
Opel vo Francúzsku nefalšoval emisné testy, podozrivé zostávajú 4 automobilky
 Ukázalo sa, že Opel napokon vo Francúzsku  - a tým pádom asi ani nikde inde - nepodvádzal.

Dokumenty potvrdzujúce manipulácie s emisnými testami v automobilkách Volkswagen, Renault, Fiat Chrysler a Peugeot Citroën úrad podľa svojho vyhlásenia odovzdal súdom, ktoré rozhodnú o ďalšom postupe.

Francúzske úrady začali automobilky vyšetrovať po tom, čo koncern Volkswagen v septembri 2015 priznal, že do svojich vozidiel inštaloval softvér umožňujúci zatajiť skutočné množstvo vypúšťaných emisií.

Zdroj: sita, martin domček
Diskusia  ()

Video

Diskusia