Opel Combo Life

Novinky Opel Combo francúzske gény neskrýva

Foto: Opel

21.2. 2018 17:00 Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.

Pred niekoľkými dňami odhalil Citroën tretiu generáciu typu Berlingo. Jeho virtuálnej premiére predchádzalo avízo prezrádzajúce, že tento kompaktný van nebude jedináčikom. V rámci materskej skupiny PSA má mať dvoch súrodencov. Druhým predstaveným produktom sa stal zástupca značky Opel, ktorý sa volá Combo. Debut absolvoval v osobnej verzii Life.

Opel Combo Life je druhým členom línie kompaktných vanov PSA
Opel Combo Life je druhým členom línie kompaktných vanov PSA
Zdroj: Opel

Rüsselsheim svojho reprezentanta neodlíšil iba symbolmi blesku, novinka napriek tomu svoje francúzske gény neskrýva. Skelet jej karosérie zostal úplne bez zmien. Identicky pôsobia dokonca aj koncové svetlá, zozadu si preto dvojicu koncernových bratov nie je ťažké na prvý pohľad pomýliť. No detailných odlišností je pomerne dosť.

Opel Combo Life napríklad nemá žiadne dielce z nelakovaného tmavého plastu. Do farby sa odeli kompletné nárazníky, ale tiež A-stĺpiky či upravené dielce uprostred dverí. Tie nahradili prvok Airbumps. Modifikované sú strešné nosiče a najmä predná časť, v ktorej sa objavili svetlomety nápadne pripomínajúce typ Crossland X. Nechýba ani modifikovaná maska chladiča. Výmene sa nevyhli ani disky kolies, tie nesú jasný rukopis nemeckého výrobcu.

Vnútro nemeckého automobilu prešlo iba drobnými úpravami
Vnútro nemeckého automobilu prešlo iba drobnými úpravami
Zdroj: Opel

V interiéri cítiť Paríž ešte výraznejšie. Opel síce použil volant z vlastného katalógu, svoj formát prístrojového panela a odlišný centrálny tunel, no to je v podstate všetko. Základná architektúra interiéru zostala nedotknutá. Zachované sú mnohé ovládacie prvky, ale napríklad aj výduchy ventilácie hovoriace jasne aktuálnym dizajnovým jazykom značky Citroën. Prevzaté sú aj mnohé technológie. Znamená to dostupnosť viacerých doposiaľ neponúkaných prvkov, ako je napríklad head-up displej.

Rovnako ako typ Berlingo bude Combo Life dostupné s dĺžkou 4,40 alebo 4,75 metra. Spoločná bude pravdepodobne aj ponuka motorov, no automobilka to zatiaľ nepotvrdila. Hovorí iba o širokej škále benzínových a naftových motorov. Spomína tiež dostupnosť osemstupňového automatu, ktorý vytvorí alternatívu k dvom manuálnym prevodovkám. Viac sa asi dozvieme v Ženeve.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia