ikona Olympijské edície BMW 1 a 3 pre Britániu

Novinky Olympijské edície BMW 1 a 3 pre Britániu

Foto: BMW

14.7. 2011 14:00 BMW je oficiálnym partnerom budúcoročných olympijských hier v Londýne. Pri tejto príležitosti pripravila automobilka model Performance Edition pre rady 1 a 3.

Špeciálny model bude pri rade 3 k dispozícii pre modely 318i a 318d. Za príplatok dostanú kupci aerodynamický M-paket, osemnásťpalcové disky kolies a pochrómovanú koncovku výfuku. Pre interiér sú v balíku športové sedadlá, multifunkčný volant M-Sport a koberčeky s modrým lemovaním.

Londýnska olympiáda prináša špeciálne edície BMW
Londýnska olympiáda prináša špeciálne edície BMW
Zdroj: BMW

Úspora asi dvetisíc libier

Verzia Performance Edition je o päťsto libier (asi 565 eur) drahšia než klasické modely. Zahrnuté príslušenstvo by však v bežnom prípade stálo zhruba o dvetisíc libier viac. Základná cena 23 195 libier (asi 26 300 eur) za sedan BMW 318i Performance Edition je teda naozaj výhodná.

Súčasťou balíka sú aj osemnásťpalcové disky kolies
Súčasťou balíka sú aj osemnásťpalcové disky kolies
Zdroj: BMW

V prípade radu 1 je úspora taktiež citeľná. Balík Performance Edition bude možné zakúpiť pri modeloch 116i, 116d a 118d. Príplatok je na úrovni 1 500 libier (asi 1 700 eur), zahŕňa však viac príslušenstva. Základná cena modelu 116i Performance Edition 19 530 libier (asi 22 100 eur) opäť hovorí o úspore takmer dvoch tisícok.

BANNER300

BMW radu 1 dostane v rámci balíka M-paket na karosériu a osemnásťpalcové disky kolies s tmavým finišom. Rovnako je vyhotovená aj výfuková koncovka, zadné svetlá sú zatmavené. Súčasťou balíka je aj športový podvozok M-Sport. V interiéri je multifunkčný volant a radiaca páka z rovnakej línie, športové sedadlá s modrým prešívaním a nové koberčeky.

BMW 118d vo verzii Performance Edition
BMW 118d vo verzii Performance Edition
Zdroj: BMW

Určená len pre britský trh

Pri verzií BMW Performance Edition budú mať zákazníci na výber zo štyroch farieb exteriéru, v palete figuruje biely, strieborný, modrý alebo čierny lak. Samozrejmosťou sú špeciálne označenia s logom olympiády. Automobilka pravdepodobne nebude limitovať výrobné čísla tejto edície, vyhradená je však len pre britský trh.

Video

Diskusia