Po modeli Kodiaq prejde omladzovacím faceliftom aj SUV Karoq. Podľa všetkého sa očakáva, že sa napriek miernym dizajnovým odlišnostiam zmení podobne ako jeho väčší brat. Keďže ide o úspešný model českej automobilky, očakáva sa, že modernizácia bude skôr nenápadná - Škoda nebude chcieť meniť úspešný recept.

Karoq v duchu ostatných modernizácii z Mladej Boleslavi dostane vylepšené LED svetlomety, v príplatkovej výbave by malo ísť o reflektory s funkciou matrix LED. V obdobnom duchu sa technicky a dizajnovo mierne zmenia koncové svetlá a to budú pravdepodobne najvýraznejšie novinky na exteriéri rodinného SUV. Možný vzhľad vynoveného SUV zachytáva aj vizualizácia grafika Auto Bildu, ktorú si môžete pozrieť na priloženom videu.

Omnoho rozsiahlejšia modernizácia sa očakáva v kokpite automobilu. Kokpit sa bude digitalizovať, centrálnemu tunelu by zasa mala dominovať obrazovka s uhlopriečkou 10,25”. Softvérovým jadrom informácií a zábavy vo vozidle bude systém MEB 3. Jeho najväčším benefitom pre vodiča by mala byť možnosť bezdrôtovo nadviazať spojenie medzi telefónom a vozidlom či už prostredníctvom Apple CarPlay alebo Android Auto.

Pod kapotou netreba očakávať nijak zázračné novinky, prím tu stále budú hrať spaľovacie agregáty. Plug-in hybrid sa zatiaľ neobjaví ani v Karoqu, no mild-hybridy áno. Prítomný bude aj pohon všetkých kolies, základnou prevodovkou má byť aj naďalej šesťstupňový manuál a sedemstupňové dvojspojkové DSG.