ikona

Novinky Hyundai i30: Nová generácia je odhalená

Foto: Hyundai

10.8. 2016 14:06 Blíži sa autosalón v Paríži a automobilky chystajú veľké premiéry. Výnimkou nie je ani Hyundai, ktorý prichádza s novou generáciou i30.

Hyundai chystá dôležitú premiéru. Nová generácia modelu i30 sa predstaví už 7. septembra a výstavný debut absolvuje na parížskom autosalóne koncom budúceho mesiaca. Už v predstihu však na niekoľkých fotografiách odhaľuje hlavné dizajnové prvky hlavného piliera modelového portfólia značky. Technické detaily zatiaľ známe nie sú.

Hyundai i30 dizajnovo zapadá medzi modely Tucson a i20
Hyundai i30 dizajnovo zapadá medzi modely Tucson a i20
Zdroj: Hyundai

Auto je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou už na prvý pohľad iné. Výrazne sa ponáša na najnovšiu generáciu modelu Tucson či na menšie i20. To potvrdzuje aj šéfdizajnér značky Peter Schreyer. Hovorí, že dizajn i30 “predstavuje evolúciu výrazových prvkov dizajnu spoločnosti Hyundai Motor”.

Pohľad zozadu napovedá, že auto je po dizajnovej stránke evolúciou súčasného smerovania značky
Pohľad zozadu napovedá, že auto je po dizajnovej stránke evolúciou súčasného smerovania značky
Zdroj: Hyundai

Jedným z hlavných novátorských prvkov má byť byť kaskádovitá maska chladiča - nový charakteristický znak kórejskej automobilky. O vývoji auta vám vo videu viac porozpráva samotný Schreyer.

Okrem dizajnových zmien automobilka avizuje aj nové technologické riešenia, viac individuality a flexibility.

Generačná zmena by taktiež mala priniesť najmodernejšie bezpečnostné prvky a konektivitu. Hyundai sa hrdí tým, že auto bolo vyvinuté a navrhnuté v Európe pre európskych zákazníkov. Nezabúda však podotknúť, že sa myslelo aj na potreby globálnych klientov. 

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia